Memoriał pamięci Grzegorza Duneckiego

Memoriał pamięci Grzegorza Duneckiego

8 czerwca 2023 roku na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 45. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu. Wydarzenie połączone jest z VII zawodami pamięci koszykarza Kazimierza Osmańskiego.

Organizatorem zawodów jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń. Udział w zawodach zgłosiło 440 sportowców z klubów całej Polski. W ubiegłym roku w zawodach uczestniczyło 300 zawodników.

Wśród zaplanowanych konkurencji są biegi na dystansach 100, 200, 300, 400, 800 oraz 1500 metrów, a także 100 metrów przez płotki. Sportowcy będą rywalizować także w rzucie kulą i dyskiem oraz skoku w dal i trójskoku. Konkurencje będą rozgrywane już od godz.14:00, a oficjalne rozpoczęcie memoriału zaplanowano na godz. 16:30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do kibicowania. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

>>> Przejdź programu minutowego wydarzenia

Stadion przy ul. Bema w Toruniu, na którym odbędą się zawody lekkoatletyczne, nosi imię Grzegorza Duneckiego (1915-1959). Reprezentant Pomorzanina trenował wiele konkurencji lekkoatletycznych, jednak największe sukcesy odnosił  w biegach sprinterskich. W swoim dorobku miał m.in. tytuł mistrza Polski seniorów w biegu na dystansie 200 metrów (1939 rok) i kilka tytułów wicemistrza kraju.

Impreza jest dofinansowana z budżetu Gminy Miasta Toruń. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Lech Kamiński

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*