Torunianie złożyli projekty

Torunianie złożyli projekty

Opublikowana została lista wniosków z propozycjami do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2024. Jest na niej 158 projektów.

Wnioski do budżetu obywatelskiego mieszkańców Torunia na rok 2024 można było składać od 17 kwietnia do 17 maja 2023 r. Torunianie złożyli łącznie 170 propozycji, z czego:

  • 158 poprawnych formalnie – wnioski te trafiły na listę złożonych projektów
  • 10 odrzuconych ze względu na braki formalne (niepełna lista poparcia lub niedostarczenie wersji papierowej projektu);
  • 2 wycofane przez wnioskodawców.

Jak zapoznać się z projektami?
Wszystkie projekty są dostępne na miejskiej stronie internetowej, pod adresem: https://www.torun.pl/pl/budzet-obywatelski-2024-lista

Można tam znaleźć podstawowe informacje o projektach oraz skany złożonych wniosków.

WAŻNE!
W okresie od 1 do 14 czerwca 2023 r. można wnosić uwagi do złożonych projektów. Szczegółowy opis sposobu wnoszenia uwag jest dostępny na podstronach z informacjami o poszczególnych projektach.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*