Nowy Swing już kursuje!

Nowy Swing już kursuje!

W poniedziałek 24 stycznia 2022 r. na toruńskie torowiska wyjechał kolejny nowy tramwaj typu Swing. Ma on numer boczny 320.

Swing, już trzeci z nowej dostawy, dotarł do Torunia w nocy z 20 na 21 stycznia 2022 r. Przez kilka dni przechodził przeglądy techniczne i odbiory, a dziś ruszył na trasę. Pierwsze kursy odbywa na linii nr 1.

Przypomnijmy, że po Toruniu kursują także dwa nowe tramwaje, które wzbogaciły miejską flotę pod koniec 2021 r: numer boczny 318 noszący imię „Mikołaj Kopernik” oraz numer boczny 319 nazwany imieniem gen. Elżbiety Zawackiej.

Niebawem do Torunia przyjadą kolejne Swingi. Przypomnijmy, że pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów miasto kupiło za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji w 2020 roku.

Zakup nowych tramwajów jest realizowany w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zadanie „Zakup taboru tramwajowego niskopodłogowego”.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*