Św. Antoniego na finiszu

Św. Antoniego na finiszu

Trwają konsultacje dotyczące przebudowy ul. św. Antoniego w Toruniu. Za nami dwa spotkania konsultacyjne, które odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych.Teraz można przekazać opinie do planu zagospodarowania terenu.

– Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w kształtowaniu przestrzeni publicznej ul. św. Antoniego. W trakcie spotkań torunianie wskazali na konkretne potrzeby w kształtowaniu nowego układu drogowego. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane przez pracowników MZD oraz projektantów – mówi rzecznik prasowy MZD Agnieszka Kobus-Pęńsko. – Bardzo ważnym elementem diagnozy potrzeb mieszkańców okazała się także ankieta internetowa, która cieszyła się dużą popularnością. W oparciu o zebrane informacje przygotowana została koncepcja drogowa przebudowy ul. św. Antoniego w Toruniu. Serdecznie zachęcamy  do opiniowania przygotowanego przez biuro projektowe AD Road Project planu zagospodarowania terenu. Czekamy na opinie przesłane drogą elektroniczną na adres mzd@mzd.torun.pl  w terminie do dnia 23.06.2017r.

Plan drogowy zakłada wykonanie nowej jezdni wraz z obustronnymi chodnikami, a także odwodnieniem. Po północnej stronie jezdni powstaną zatoki. W obrębie skrzyżowań w ramach projektu organizacji ruchu wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych. Zgodnie z opiniami mieszkańców do wycinki przeznaczone zostaną jedynie drzewa bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu. Pozostawiony zostanie unikatowy szpaler drzew, który tworzy element krajobrazu ulicy, zachęca do spacerów,  neutralizuje zanieczyszczenia a także powoduje element spowolnienia ruchu. Korony drzew zostaną poprzycinane.

Plan drogowy

Podsumowanie ankiety internetowej (%)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*