Ostrzeżenie przed burzami

Ostrzeżenie przed burzami

Dziś 16 czerwca po południu i wieczorem w Toruniu mogą wystąpić burze z gradem – ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że dziś, tj. 16 czerwca, w godz. 13:30-20:00 mogą wystąpić burze z z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie spodziewane są nawet opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy jest znaczne – 80%.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*