Wystartowały ferie w Toruniu

Wystartowały ferie w Toruniu

Piątkowe „Ferie na start” przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!

Podczas kilkugodzinnej zabawy z animatorami młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w wielu zabawach i pokazach oraz rywalizacji sportowej! Była okazja do popróbowania sił w zimowych dyscyplinach sportu pod okiem zawodników z toruńskich klubów.

Hokejowy trening i konkurs rzutów karnych przeprowadziła ekipa MKS Sokoły, a podstawy gry w olimpijski curling uczyli przedstawiciele Toruńskiego Klubu Curlingowego.

Na fanów motoryzacji czekała strefa mini-rajdówek ze specjalnym torem wyścigowym. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były maskotki toruńskich klubów sportowych, które rozdawały słodkości i upominki dla najmłodszych. O dobrą atosferę imprezy zadbał niezastąpiony Pan Emil!

Organizatorem wydarzenia był Wydział Sportu i Rekreacji UM Torunia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji!

Fot. Stowarzyszenie Go Sport

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*