Strajk kobiet w Łodzi zatrzymany przez policję na al. Piłsudskiego. Protest po decyzji TK w sprawie aborcji i przeciwko brutalności policji

Strajk kobiet w Łodzi zatrzymany przez policję na al. Piłsudskiego. Protest po decyzji TK w sprawie aborcji i przeciwko brutalności policjiOkoło pół tysiąca łodzianek w towarzystwie swoich mężów, partnerów i chłopaków ruszyło kilka minut po godzinie 16 spod „Centralu” na kolejny marsz w proteście przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego oraz przeciwko rządom PiS. Przed godz. 17 osoby idące w marszu zostały zatrzymane na środku al. Piłsudskiego. Funkcjonariusze apelowali do protestujących, by ci weszli na chodnik. W odpowiedzi tłum skandował „mamy prawo protestować”. Na miejscu pojawili się m.in. łódzcy posłowie Tomasz Trela, Dariusz Joński.
Więcej informacji

Informacje o Łodzi

Łódź - miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, położone na Wysoczyźnie Łódzkiej. Stolica województwa łódzkiego. Leży na wysokości od 162 m n.p.m. (dolina Neru) do 278 m n.p.m. (w obrębie dawnej wsi Stare Moskule). Teren zamknięty granicami administracyjnymi miasta opada w kierunku z północnego-wschodu na południowy-zachód, zgodnie z nachyleniem zachodniego stoku Garbu Łódzkiego. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni. Łódź to jedno z większych miast znajdujących się w województwie łódzkim (środkowa część kraju). Mimo, iż większości miasto to kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Łódź to drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*