Sołtys ostrzega gospodarzy przed atakami wilków w Masywie Ślęży, w okolicach Sobótki, Mietkowa i Świdnicy. Należy zabezpieczyć stada

Sołtys ostrzega gospodarzy przed atakami wilków w Masywie Ślęży, w okolicach Sobótki, Mietkowa i Świdnicy. Należy zabezpieczyć stadaPo ataku wilków w gospodarstwach hodowlanych w okolicach Ślęży, w mediach społecznościowych pojawiło się ostrzeżenie dla hodowców. Wilki, prawdopodobnie żyjące na co dzień w okolicach Wałbrzycha, Mieroszowa i Świdnicy, wybiły kilka dni temu kilkanaście owiec, wcześniej także atakowały. Gospodarze powinni zadbać o swoje zwierzęta, a są na to sposoby. Jak podkreślają naukowcy badający wilcze zwyczaje, wilki są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem.
Więcej informacji

Informacje o Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Charakterystyczny krajobraz centrum miasta, rozłożonego na wysepkach i obu brzegach Odry, zapewnił miastu miano Polskiej Wenecji. Wrocław jest miastem o silnej tożsamości akademickiej, nastawionym na młodość i edukację. Jego klimat tworzą w głównej mierze studenci szkół wyższych, których we Wrocławiu jest ponad 30. Wrocław to historyczna stolica Śląska, jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej. Przez miasto przepływa 5 rzek większych: Odra i 4 jej dopływy, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa. Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego, miastem na prawach powiatu - wrocławski powiat grodzki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*