Nowy książę na Zamku Książ w Wałbrzychu i Pszczynie. Kim jest Peter Hochberg – Pless i co go łączy z księżną Daisy? NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIA

Nowy książę na Zamku Książ w Wałbrzychu i Pszczynie. Kim jest Peter Hochberg – Pless i co go łączy z księżną Daisy? NIEPUBLIKOWANE ZDJĘCIAPo śmierci wnuka księżnej Daisy, księcia Bolka (28 sierpnia ub. roku 2022 roku) po raz pierwszy przyjechał do Zamku Książ nowy książę Peter von Hochberg – Pless, który teraz jest głową i szefem rodu Hochbergów. Zmarły książę nie miał męskich potomków, a jedynie córkę Felicitas. Czy nowy książę będzie kontynuował dzieło Bolka, który przyjaźnił się z Polską i Polakami, a wałbrzyszanom przekazał cenne pamiątki po słynnej babci? To bezcenny dar, bo Armia Radziecka i szabrownicy wykradli z zamku dosłownie wszystko.
Więcej informacji

Informacje o Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Charakterystyczny krajobraz centrum miasta, rozłożonego na wysepkach i obu brzegach Odry, zapewnił miastu miano Polskiej Wenecji. Wrocław jest miastem o silnej tożsamości akademickiej, nastawionym na młodość i edukację. Jego klimat tworzą w głównej mierze studenci szkół wyższych, których we Wrocławiu jest ponad 30. Wrocław to historyczna stolica Śląska, jedno z największych i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej. Przez miasto przepływa 5 rzek większych: Odra i 4 jej dopływy, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzyca, Oława, Ślęza i Widawa. Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego, miastem na prawach powiatu - wrocławski powiat grodzki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*