Eksplodujące wirusy COVID-19 na folii z jonami miedzi

Eksplodujące wirusy COVID-19 na folii z jonami miedzi

20.11.2020 C.K.

S-ION czyli nowy produkt, dzięki któremu można zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się i transmisji wirusów i bakterii.

Obecna globalna sytuacja związana z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła nas wszystkich do szukania wszelkiego rodzaju proaktywnych sposobów walki z tym niewidzialnym wrogiem, począwszy od najważniejszego, jak lek czy szczepionka, poprzez inne, które powinny ograniczać możliwości dalszej transmisji wirusa.

Na tym etapie rozwoju pandemii zachowanie higieny dłoni jest jedną z kluczowych zasad. „Musimy zwracać uwagę na higienę rąk, zwłaszcza w niektórych miejscach lub momentach, kiedy nasza ochrona jest obniżona” – powiedział Fabrizio Pregliasco, wirusolog z Uniwersytetu w Mediolanie, który ostrzega przed „windami, bankomatami i przyciskami maszyn z napojami lub przekąskami. Po dotknięciu tych klawiatur dobrze jest umyć lub zdezynfekować ręce”.

W roku 2019 duży podmiot koreański zainicjował prace nad nowym przełomowym produktem, który docelowo ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i eliminować go na powierzchniach użytkowych. W 2020 roku dwa podmioty: włoski i polski nawiązały współpracę w celu dystrybucji tego produktu w Unii Europejskiej.

A ten produkt to przezroczysta, samoprzylepna folia, którą można pokryć większość przedmiotów i powierzchni, poczynając od uchwytów, przez panele z przyciskami wind czy bankomatów, ekrany tabletów i smartfonów, aż po stoły, biurka, powierzchnie w transporcie publicznym, szkołach, urzędach i szpitalach.

Medyczna folia dostępna już w Polsce
Biuro prasowe Zalim-Medica, Folia S-ION

S-ION, bo taka jest nazwa nowego produktu, to wyrób medyczny autoryzowany już w jednym z państw Unii Europejskiej, który od kilku miesięcy jest z powodzeniem stosowany w różnych częściach świata od Azji po USA w jednym tylko celu – aby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się i transmisji wirusów i bakterii.

Skuteczność folii – sprzedawanej w rolkach – wiąże się z tym, że w jej wnętrzu znajdują się jony miedzi (nano miedź), które uwalniają cząsteczki naładowane elektrycznością dodatnią, co powoduje eksplozję zewnętrznych membran bakterii i wirusów znajdujących się na powierzchni folii. Po około dziesięciu minutach od aplikacji, pierwsze efekty to całkowite obumieranie komórek bakterii, pozostawiające jedynie czystą, nieskażoną powierzchnię. Zastosowanie S-IONu powoduje więc likwidację „producentów” wirusa i stwarza czystą, nieskażoną powierzchnię, odporną na dalsze ataki wirusa. Według różnych certyfikatów, które zostały wydane na podstawie przeprowadzonych testów, skuteczność działania S-ION utrzymuje się przez 10-12 tygodni.

Weisser Automation wraz z Zalim Medica S.A. mają wyłączność do 2025 r. na sprzedaż S-ION we Włoszech, Hiszpanii, Polsce i Izraelu. A cena? No cóż, na pewno nie będzie przekraczać ceny środków codziennego użytku do dezynfekcji.

Strona dystrybutora w Polsce: http://www.zalim-medica.pl/

Strona dystrybutora we Włoszech: http://www.weisserautomation.com/

Źródło informacji: Biuro prasowe Zalim-Medica.

Materiał opublikowany przez PAP MediaRoom.

Artykuł Eksplodujące wirusy COVID-19 na folii z jonami miedzi pochodzi z serwisu ORFEO.

https://orfeo.com.pl/blog-naszych-przyjaciol/eksplodujace-wirusy-sars-cov-2-na-folii-z-jonami-miedzi/
Źródło: orfeo.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*