Rok Mirona Białoszewskiego w stolicy. 30 czerwca rocznica urodzin autora „Pamiętnika z powstania warszawskiego”. Co przygotowało miasto?

Rok Mirona Białoszewskiego w stolicy. 30 czerwca rocznica urodzin autora „Pamiętnika z powstania warszawskiego”. Co przygotowało miasto?W 2022 roku obchodzimy w Warszawie rok Mirona Białoszewskiego, a z tej okazji zaplanowano na 30 czerwca, w 100. urodziny poety, otwarcie wystawy „Białoszewski nieosobny” w Muzeum Woli. Czego dowiemy się tam o autorze „Pamiętnika z powstania warszawskiego” i jakie jeszcze ratusz przygotował wydarzenia? Sprawdzamy
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*