Nie będzie otwarcia nowych stacji metra 30 czerwca. Metro zawnioskowało o przełożenie kontroli inspektorów

Nie będzie otwarcia nowych stacji metra 30 czerwca. Metro zawnioskowało o przełożenie kontroli inspektorówJak dowiedzieliśmy się od Ewy Filipowicz, rzeczniczki Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, na wniosek Metra Warszawskiego kontrola WINB na stacji C5 (Ulrychów) została przełożona na jutro. Tylko tunel szlakowy otrzymał pozytywną opinię nadzoru budowlanego. W związku z tym nie będzie możliwe otwarcie nowych stacji dla pasażerów w zapowiadanym terminie.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*