Motomikołajki 2023 i Parada Świętych Mikołajów. Za kilka dni dwie wielkie imprezy w Warszawie. Czeka nas świąteczne widowisko

Motomikołajki 2023 i Parada Świętych Mikołajów. Za kilka dni dwie wielkie imprezy w Warszawie. Czeka nas świąteczne widowisko2 grudnia Warszawa zostanie opanowana przez setki osób przebranych za świętych mikołajów. Wszystko za sprawą dwóch wielkich imprez zaplanowanych na najbliższą sobotę. Mowa o Motomikołajkach – kultowym przejeździe motocyklistów w świątecznych strojach ulicami stolicy oraz ogromnej paradzie, która odbędzie się w samym centrum miasta. Poniżej publikujemy szczegóły dotyczące obu wydarzeń.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*