Nowe windy na stacji metra Pole Mokotowskie jednak nie powstaną? Najpierw brak chętnych, teraz brak pieniędzy

Nowe windy na stacji metra Pole Mokotowskie jednak nie powstaną? Najpierw brak chętnych, teraz brak pieniędzyZarząd Transportu Miejskiego w Warszawie unieważnił kolejne postępowanie przetargowe na dobudowę czterech wind na stacji metra Pole Mokotowskie. Wszystko za sprawą zbyt małego budżetu przeznaczonego na realizację inwestycji. Ten określono na niecałe 5 milionów złotych, podczas gdy jedyna chętna firma w przetargu, za wykonanie zadania zażądała blisko 18 mln zł.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*