Rowerowa autostrada w Warszawie. Trasa: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska. Wielki ciąg z północy na południe przez centrum

Rowerowa autostrada w Warszawie. Trasa: Mickiewicza – Andersa – Marszałkowska. Wielki ciąg z północy na południe przez centrumRatusz chwali się realizacją trasy rowerowej w osi północ-południe. Powoli kończy się przebudowa Marszałkowskiej, powstaje też ścieżka od ul. Królewskiej przez plac Żelaznej Bramy do placu Bankowego. Jak słyszymy, będzie ona wkrótce przedłużona na północ – rozpoczęły się przygotowania do wytyczenia trasy wzdłuż ulicy Andersa na Muranowie. Dalej przygotowany zostanie też projekt drogi dla rowerów na ul. Mickiewicza od ul. gen. Zajączka (rej. Dworca Gdańskiego) do placu Wilsona.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*