Miała stać rok, dziś świętuje 18 lat. Słynna palma na rondzie de Gaulle’a jest już pełnoletnia

Miała stać rok, dziś świętuje 18 lat. Słynna palma na rondzie de Gaulle’a jest już pełnoletniaDziś, 12 grudnia, palma stojąca na rondzie de Gaulle’a świętuje 18. urodziny! Słynna instalacja Joanny Rajkowskiej nosząca tytuł ”Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” pojawiła się w centrum stolicy w 2002 roku i początkowo miała być tylko instalacją czasową. Przetrwała jednak już 18 lat, stając się jednym z ważniejszych symboli stolicy. Szczegóły poniżej.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*