Jazz na Starówce 2023. Krzesimir Dębski, Wojtek Mazolewski i inni. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawie

Jazz na Starówce 2023. Krzesimir Dębski, Wojtek Mazolewski i inni. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się niezwykle ciekawieJazz na Starówce 2023. Już 1 lipca na Rynku Starego Miasta w Warszawie odbędzie się inauguracja 29. edycji wyjątkowego festiwalu „Jazz na Starówce”. Podczas tegorocznej odsłony, która potrwa do 26 sierpnia, usłyszymy wiele utalentowanych muzyków, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na uroczystym otwarciu zagra Hamilton de Holanda, okrzyknięty przez amerykańską prasę „Jimi Hendrixem mandoliny”. Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*