Foka-robot z Japonii trafiła do podwarszawskiego szpitala. Ma przynieść ulgę pacjentom

Foka-robot z Japonii trafiła do podwarszawskiego szpitala. Ma przynieść ulgę pacjentomMazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie otrzymało od ambasadora Japonii Miyajima Akio robota terapeutycznego PARO – fokę, która ma pomóc pacjentom z różnego rodzaju kłopotami zdrowia psychicznego. Potwierdzono już, że m.in. uspokaja ona osoby z upośledzeniem umysłowym oraz chorobą Alzheimera. Robot pomaga też ludziom, którzy czują się samotni. Szczegóły poniżej.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*