Stołeczne pogotowie podsumowało 2022 rok. Niepokojąca liczba „pustych” przejazdów. Rocznie jest ich nawet kilkanaście tysięcy

Stołeczne pogotowie podsumowało 2022 rok. Niepokojąca liczba „pustych” przejazdów. Rocznie jest ich nawet kilkanaście tysięcyWojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Transportu Sanitarnego „Meditrans” podsumowała miniony rok, który roił się od rekordowych liczb. Ambulanse wyjechały w nim do pacjentów aż 261 tysięcy razy, z czego ponad 136 tysięcy osób zostało przewiezionych do szpitala. Średnia liczba wyjazdów na dobę wyniosła z kolei 708. Dyrekcja pogotowia zwróciła także uwagę na niechlubne statystyki. Mowa o rosnącej ilości tzw. pustych przejazdów.
Więcej informacji

Informacje o Warszawie

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu. Frapuje przyjezdnych historią i klimatem. Ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tradycja spotyka dzień jutrzejszy.

Miasto zaskakuje dynamicznym rozwojem - niemal co dzień pojawiają się nowe inwestycje, zmieniające jego oblicze.

Warszawa jest miastem w centralnej Polsce, od 1596 r. stolicą Polski, a także ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.
Siedziba władz państwowych, przedstawicielstw dyplomatycznych innych państw, organizacji o zasięgu ogólnokrajowym.

Turyści chętnie odwiedzają m.in. Stare Miasto i Nowe Miasto, Trakt Królewski, biegnący od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Al. Ujazdowskie w kierunku Wilanowa, zabytkowy cmentarz - Powązki.

Przez cały rok w mieście odbywają się imprezy, które uatrakcyjnią nawet najkrótszy pobyt w stolicy, np. targi, koncerty, wystawy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*