Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2024

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2024

Dzisiaj w szczególny sposób pamiętamy o tych, którzy dzielą się swoją miłością i dają bezpieczny dom. 30 maja 2024 r. przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

– Rodzicielstwo Zastępcze to dowód na to, jak bezwarunkowa potrafi być miłość do drugiego człowieka. Postawa toruńskich rodzin, które codziennie podejmują trud wychowania młodych ludzi i zapewnienia im bezpiecznego domu, to coś co należy doceniać nie tylko od święta.To ogromna odpowiedzialność, dlatego patrzę na was z podziwem – mówi Prezydent Torunia Paweł Gulewski.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego został ustanowiony przez Sejm RP w roku 2006. Ma on na celu popularyzację rodzin zastępczych, które tworzą dom dla dzieci osieroconych, porzuconych bądź nieposiadających uregulowanej sytuacji prawnej. Aktualnie w Toruniu w 284 rodzinach zastępczych i 14 rodzinnych domach dziecka znajduje się ponad 500 dzieci.

Obraz s05prodpresidente z Pixabay

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*