Pawilony po poprawkach

Pawilony po poprawkach

Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.

Uszkodzenia jednego z dwóch pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim, jakie powstały 28 maja 2024 r., zostały naprawione. Aby uniknąć podobnych zdarzeń, tymczasowo w tym miejscu ustawiono dwie ławki. Są one usytuowane ok. 1 metra od skrajni ścieżki pieszo-rowerowej, przez co zapewnimy bezpieczeństwo rowerzystom. Docelowo na obu pawilonach pojawią się donice z kwiatami, które uniemożliwią wjazd pojazdów na ich tarasy.

Również uszkodzenie dolnej części podjazdu do pawilonu zostało naprawione, jednak z uwagi na zapewnienie dostępu dla wózków dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych nie można w tym miejscu ustawić żadnych dodatkowych elementów małej architektury, które stanowiłyby rodzaj zapory. Miejski Zarząd Dróg rozważa rozszerzenie oznakowania drogowego na tym terenie.

W celu zminimalizowania na nabrzeżu ruchu pojazdów obsługujących przedsiębiorców prowadzących działalność na Bulwarze Filadelfijskim, zostały ustalone opłaty za wjazd – zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia nr 97 z dn. 27 maja 2024 r.

Fot. Paula Gałązka


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*