Rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym

Rozmawiali o bezpieczeństwie cyfrowym

W Ratuszu Staromiejskim 29 maja 2023 r. gościł minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, by rozmawiać z samorządowcami o cyberzagrożeniach w administracji.

Spotkanie w ratuszu poświęcone było dwóm tematom – minister Janusz Cieszyński przedstawił problem cyberzagrożeń w administracji publicznej, a Jarosław Wróbel, prezes zarządu Energa Obrót SA – efektywności energetycznej. W Sali Mieszczańskiej obecni byli: prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, posłanka Jolanta Borowiak, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, prezydent Michał Zaleski i jego zastępca Adrian Mól, sekretarz województwa Marek Smoczyk oraz zaproszeni samorządowcy i przedstawiciele mediów.

Gości powitał prezydent Michał Zaleski. – Dzisiaj w Ratuszu Staromiejskim ma miejsce dyskusja o współczesności. Skorzystajmy z tej możliwości spotkania i rozmawiajmy, zwracajmy się z pytaniami, a także pomysłami do naszych gości – mówił prezydent.

Pomysłodawcą konferencji był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który tak wyjaśniał jej ideę: – Podczas licznych spotkań i rozmów z samorządowcami słyszę, jakie rzeczy i elementy ich niepokoją, które powodują pewne kłopoty w funkcjonowaniu. Jedną z nich jest ochrona przed cyberzagrożeniami.  

– Jeżeli chcemy dbać o cyberbezpieczeństwo w administracji, w swoim urzędzie, w swojej instytucji, to musimy zacząć od siebie i od swoich współpracowników, żeby te podstawowe zasady cybehigieny stosować – zaczął minister Janusz Cieszyński. W swym wystąpieniu skupił się na tym, co rząd już zrealizował w zakresie cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji oraz co ma w planach w tym zakresie. Minister zapowiedział także uruchomienie w 2023 r. programu „Bezpieczny samorząd”, w ramach którego każdy samorząd w Polsce dostanie grant na wsparcie swojej infrastruktury w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Fot. Małgorzata Litwin

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*