Trwają zmagania mastersów

Trwają zmagania mastersów

Do 1 kwietnia 2023 roku w Arenie Toruń rozgrywane są 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Masters.

Mistrzostwa rozpoczęły się 25 marca 2023 roku. Do Torunia przyjechało blisko 4200 zawodników z 88 krajów całego świata. Codziennie uczestniczą w lekkoatletycznych zmaganiach w Arenie Toruń, jak też w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska oraz w parku Rudelka i na ulicach miasta.

Zmagania sportowców można śledzić zarówno w obiektach sportowych, gdzie wstęp jest bezpłatny, jak też online, gdzie przeprowadzane są transmisje na żywo.

Fot. Janusz Nath

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*