Będziemy testować „W dialogu”

Urząd Miasta Torunia będzie testować aplikację umożliwiającą prowadzenie konsultacji społecznych on-line. Internetowa  platforma „W dialogu” wspomaga proces konsultacji społecznych zgodnie z deliberatywnym modelem komunikacji.

Innowacyjność systemu polega m.in. precyzyjnym planowaniu procesów konsultacyjnych, zgodnie z zasadami przyjętymi w metodologii nauk społecznych. To internetowe narzędzie powstało ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pn. „Nowe perspektywy dialogu: model deliberacji i narzędzia IT w procesach decyzyjnych”, którego wdrożenie realizowane jest przez Uniwersytet Warszawski (lider), Politechnikę Warszawską, Związek Miast Polskich, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Studio Promocji MiT.

Toruń będzie uczestniczyć w drugim etapie tego przedsięwzięcia, zaplanowanym na rok 2017mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. – W ramach testu przeprowadzimy przynajmniej jeden proces konsultacji społecznych przy zastosowaniu platformy „W dialogu”. To będzie ciekawe doświadczenie. A jeżeli wniesie nową jakość w nasze działania konsultacyjne, spróbujemy wprowadzić system „W dialogu” jako standardowe narzędzie naszej pracydodaje Piotrowicz.

Pierwszym elementem wdrożenia jest szkolenie dla osób, które będą uczestniczyć w teście i prowadzić za pomocą platformy proces konsultacji społecznych. Będzie to grupa pracowników Urzędu Miasta Torunia zajmujących się konsultacjami, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Przewidziano także szkolenie dla osób niepełnosprawnych – system jest bowiem przystosowany do korzystania przez osoby z dysfunkcjami.

Weź udział w szkoleniu

Szkolenie odbędzie się 16 stycznia 2017 r., w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, ul. Młodzieżowa 31a, w godzinach 10.00-15.00 (przy czym poszczególne grupy spędzą na szkoleniu od 2 do 3 godzin). Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach:

  • Grupa 1 – osoby niepełnosprawne, godz. 10.00-13.00
  • Grupa 2 – pracownicy Urzędu Miasta Torunia, godz. 10.00-12.30
  • Grupa 3 – przedstawiciele organizacji pozarządowych, godz. 13.00-15.00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Chęć uczestnictwa w szkoleniu mogą zgłaszać osoby niepełnosprawne oraz organizacje pozarządowe, które swoją siedzibę mają na terenie Torunia.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: m.kaminska@um.torun.pl do dnia  10 stycznia 2017 r.  Decyduje kolejność zgłoszeń. 


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*