Przetarg na rozbudowę Łokietka

Przetarg na rozbudowę Łokietka

Do 12 kwietnia 2023 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu szuka potencjalnych wykonawców rozbudowy ul. Łokietka. Inwestycja będzie realizowana w tym roku. Jest to jedno z kilu zadań, na które miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

W ramach zadania zostanie wybudowana jezdnia z dwoma pasami ruchu o szerokości 3 m oraz chodnik. Na ulicy pojawia się lampy i wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Rozbudowa obejmuje również sięgacz ul. Łokietka.

Ulica Łokietka zlokalizowana jest w centralnej części Torunia, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 91 (ul. Tadeusza Kościuszki). Odcinek zaplanowany do przebudowy znajduje się między Młynami i ul. Zaułek Dworcowy i stanowi dla mieszkańców i turystów bardzo istotny obszar społeczno-gospodarczy z uwagi na ważne miejsca użyteczności publicznej.

Przebudowana ul. Łokietka zapewni m.in. lepszą dostępność do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – instytucji, która odwiedza duża liczba osób. Istotna jest  też bliska lokalizacja dworca kolejowego Toruń Wschodni. Ulica jest powiązana  z istniejącym układem dróg – poprzez skrzyżowanie z ul. Zaułek Dworcowy oraz z Trasą Średnicową Północną – Trasa Prezydenta Raczkiewicza. 

Warto wiedzieć:

W wyniku naboru wniosków o dofinansowanie w 2022 r. Gmina Miasta Toruń otrzymała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 30 mln zł na realizację zadania miejskiego pn.: „Budowa i przebudowa kluczowych odcinków dróg w celu poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego Torunia„. Zadanie polega na budowie i rozbudowie odcinków dróg o łącznej długości prawie 6 km, w tym jedna droga powiatowa tj. ul. Szosa Okrężna na odcinku od ul. Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza. Pozostałe odcinki to drogi gminne:

 • ul. Łokietka na odcinku od Młynów do ul. Zaułek Dworcowy,
 • ul. Łączna na odcinku od ul. Stawki Południowe do ul. Kniaziewicza,
 • ul. Pająkowskiego od ul. Targowej do ul. Szosa Lubicka,
 • ul. Droga Trzeposka,
 • ul. Hebanowa i ul. Platanowa,
 • ul. Olęderska na odcinku od ul. Otłoczyńskiej do ul. Glinieckiej,
 • Uzbrojenie terenów na osiedlu JAR w Toruniu poprzez budowę ul. Watzenrodego i ul. Strobanda wraz z drogą dojazdową.

Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na lata 2023 -2025.             

W wyniku realizacji zadania zostaną osiągnięte następujące rezultaty: 

 • poprawa jakości życia mieszkańców;
 • poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego;
 • poprawa dostępności transportowej ośrodków życia gospodarczo-społecznego;
 • zapewnienie spójności sieci dróg publicznych;
 • podnoszenie standardów technicznych dróg publicznych.
Fot. Wojtek Szabelski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*