Sylwestrowa Rewia Przebojów w Toruniu

Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski i Oversoul – to tylko część gwiazd, z którymi torunianie przywitają 2017 rok.

Plenerowy koncert na Rynku Staromiejskim rozpocznie się o 21:00 i potrwa ok. 4,5 godziny. Mieszkańcy i goście wezmą udział w wyjątkowej rewii popularnych przebojów i piosenek do tańca.

Podczas Sylwestrowej Rewii Przebojów zagrają i zaśpiewają:

Kasia Kowalska z zespołem, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Wokalistka sprzedała łącznie niemalże dwa miliony płyt. Zdobywczyni „Fryderyków” – najważniejszej polskiej nagrody muzycznej.

Dawid Kwiatkowski, muzyczny fenomen ostatnich lat, idol nastolatek pojawiających się tysiącami na jego koncertach, nierzadko czekających całą noc na zajęcie dobrego miejsca. Młody artysta ma ponad 300 tysięcy fanów na Facebooku.

Pięcioro laureatów „The Voice of Poland”, – najlepsze głosy jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych poświęconych muzyce, cieszącego się milionową widownią, w tym finalista trzeciej edycji, Arkadiusz Kłusowski, a także: Małgorzata Nakonieczna, Katarzyna Dereń, Ernest Staniaszek i William Prestigiacomo.

Oversoul — młody, zdobywający coraz większą popularność na scenie muzycznej zespół. Ich ostatni singiel miał niemal 120 tysięcy odsłon w serwisie YouTube.

Piosenki do tańca — kolorowy, coverowy zespół z dwiema tancerkami, grający polskie i światowe hity.

O północy nie zabraknie pokazu sztucznych ogni oraz zwyczajowych życzeń, które wszystkim zgromadzonym na starówce przekaże prezydent Michał Zaleski. Sylwestrowa zabawa zakończy się o godzinie 1:30. – Zachęcamy torunian do udziału w miejskim sylwestrze. Zachęcamy, żeby przyjść z dobrym humorem i chęcią do wspólnej zabawy i składania sobie życzeń na Rynku Staromiejskim – zaprasza Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Sylwestrowa Rewia Przebojów – 31 grudnia 2016.

Sylwestrowa Rewia Przebojów będzie miała charakter imprezy masowej. Wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu.

Dla uczestników zmotoryzowanych dostępne będą parkingi przy placu św. Katarzyny, przy Centrum Sztuki Współczesnej, przy CKK Jordanki oraz w otoczeniu Zespołu Staromiejskiego.

Aby ułatwić uczestnikom zabawy dojazd na miejsce zabawy, Miejski Zakład Komunikacji uruchomi dodatkowe połączenia odwożące. W każdym kierunku Torunia autobusy będą odjeżdżać 15 i 45 minut po pełnej godzinie. Warto pamiętać, że podczas nocy sylwestrowej obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska w godzinach 18:00 – 4:00. Szczegóły tutaj.

Organizatorami Sylwestrowej Rewii Przebojów są Wydział Kultury UMT, Toruńska Agenda Kulturalna oraz służby porządkowe i techniczne.

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*