Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Mieszkańcy bawili się w Parku Miejskim

Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny – w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka – zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy. – Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fantastyczne miasteczko już po raz 28. wyrosło w Parku na Bydgoskim Przedmieściu. Zabawę wymyślili księża michalici. Kolejny Michayland odbył się 27 maja 2023 r. Tegoroczna impreza rozpoczęła się jak zwykle rano mszą świętą w kościele na Rybakach w intencji wszystkich dzieci. Nabożeństwo odprawił ks. dr Leszek Przybylski, Radca Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, Inspektor ds. Wychowania Dzieci i Młodzieży.

Następnie odbyła się wspólna zabawa, w tym m.in. występy i konkursy związane z przyrodą i lasami, zajęcia profilaktyki uzależnień, dmuchane zamki, balony, karuzele, ściankę wspinaczkową, quady, pokazy straży pożarnej, policji i wojska, malowanie twarzy, słodkości oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie głównych nagród w loterii. Wśród nagród były m.in. rowery, pralka, tablety, hulajnoga, drukarki, laptop itp.

W tym roku zabawa odbyła się pod hasłem „Dbajmy o lasy razem z dziećmi i młodzieżą”. – Dzisiaj jest dzień zabawy. Wesołe miasteczko każdego dziecka, które chciało tu przyjść i oczywiście młodzieży i rodziców. To jest wydarzenie, które ma piękną tradycję i w tym roku odbywa się pod hasłem „Dbamy o lasy”. Te piękne nasze lasy toruńskie będą zadbane razem z Wami. Za parę dni jest Dzień Dziecka. Bądźcie zawsze tak radośni, tak weseli jak jesteście w tej chwili, bo mieszkamy w mieście, które jest bardzo przyjazne i które chce być w grupie miast przyjaznych dla dzieci. Podziękowania składam wszystkim organizatorom – ks. Maksymilianowi i ks. proboszczowi, ale także wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego pięknego wydarzenia – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie praca wszystkich naszych wolontariuszy, członków zarządu naszego Oratorium i wszystkich pomysłodawców, którzy od lat organizują to wydarzenie. Dzięki uprzejmości Pana Wojewody, Pana Prezydenta, samorządowców, a także wszystkich sponsorów możemy się tutaj gromadzić, ale też może trwać nasze Oratorium dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i pomocy całego Miasta Gminy Toruń i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jestem bardzo wdzięczny Wam wszystkim za to, że przybyliście, za to że ponownie po pandemii możemy tutaj wspólnie przybyć do tego Parku, wspólnie się uśmiechnąć i wspólnie się zabawić – dodał ks. Maksymilian Wójtowicz, dyrektor Oratorium.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowały: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia.

Fot. Agnieszka Bielecka

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*