Będą rozmawiać o efektywności energetycznej

Będą rozmawiać o efektywności energetycznej

30 marca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Regionalna Agencja Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu organizuje w ramach projektu UE RoundBaltic: Drugi Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Obrady odbędą się 30 marca 2023 r. w godzinach 10:00 do 15:00 w toruńskim Centrum Targowym „Park”.

W Drugim Regionalnym Okrągłym Stole udział wezmą m.in. przedstawiciele sektora samorządowego, finansowego, przedsiębiorstw, spółdzielczości mieszkaniowej i eksperckiego.

Obrady podzielone zostaną na sesję plenarną oraz dwie równoległe sesje tematyczne, dotyczące finansowania renowacji budynków mieszkalnych oraz finansowania renowacji budynków użyteczności publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. Przedstawione zostaną m.in.:

  • Zasady dofinansowania przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i OZE z Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza 2021-2027
  • Aktualne źródła wsparcia ze środków WFOŚiGW w Toruniu i NFOŚiGW w zakresie efektywności energetycznej i OZE
  • Doradztwo energetyczne w gminach
  • Finansowanie termomodernizacji i remontu budynków z wykorzystaniem wsparcia krajowego i UE za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.

>>> Przejdź do programu spotkania

W listopadzie 2021 r. odbył się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Raport z diagnozy regionalnej i materiały z Pierwszego Regionalnego Okrągłego Stołu dostępne są na stronie Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w zakładce Aktualności.

W Pierwszym Regionalnym Okrągłym Stole w Toruniu zarejestrowano udział ponad 70 uczestników reprezentujących różne jednostki i podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsorcjum realizujące projekt Round Baltic składa się z czterech międzynarodowych Partnerów:

  • Energy Consulting Network As, Dania – Lider projektu
  • Gate 21, Dania
  • Vides Investiciju Fonds Sia, Łotwa
  • Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Poszanowanie Energii i Środowiska SAPE wraz z organizacjami zrzeszonymi: NAPE S.A., FEWE, BAPE, AUiPE, DAEiŚ, RAPEiŚ, FPE.

Celem projektu „RoundBaltic” jest stworzenie efektywnych mechanizmów finansowych oraz zwiększenie dostępu do finansowania poprawy efektywności energetycznej, transformacji energetycznej oraz OZE.

Fot. Pixabay

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*