Koncert dla mam

Koncert dla mam

„Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.

26 maja 2024 r. w Arenie Toruń odbył się koncert z udziałem gwiazd, zorganizowany z myślą o obchodzących swój dzień matkach. Widownia obiektu wypełniona była po brzegi. – Witam wszystkie mamy i ich bliskich, którzy są tu dziś z nami. Cieszę się, że właśnie w Toruniu kolejny raz odbywa się ten koncert o wyjątkowym klimacie z udziałem znakomitych artystów. Bawcie się dobrze – mówił podczas otwarcia wydarzenia prezydent Paweł Gulewski. Również marszałek województwa Piotr Całbecki wyraził radość z tak licznej obecności mieszkanek regionu i podziękował za miłość i oddanie swoim dzieciom.

Największe przeboje polskiej piosenki wykonali czołowi artyści polskiej sceny: Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Kasia Kowalska, Sonia Bohosiewicz, Audiofeels, Dominik Dudek, Dominika Dobrosielska, Leon Olek. Towarzyszył im zespół pod kierownictwem Zygmunta Kukli. Całość prowadzili Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan.

Fot. Wojtek Szabelski


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*