Pożegnanie szefowej TARR

Po 45 latach pracy na emeryturę odchodzi Ewa Rybińska, prezes zarządu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Jednostką tą dr inż. Ewa Rybińska kierowała przez 21 lat, od chwili jej powstania w 1995 r. Uczestniczyła w prywatyzacji przedsiębiorstw w regionie, pomagała w dostosowaniu ich działalności do wymogów Unii Europejskiej, wdrażaniu nowoczesnych technologii i wprowadzaniu innowacyjnych produktów.

Pod skrzydłami TARR od 2005 r. prężnie działa Toruński Park Technologiczny, obejmujący teren o pow. 14 ha położony w lewobrzeżnej części Torunia (Rudak), w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 oraz w odległości 1,5 km od skrzyżowania autostrady A1 z drogą krajową nr 10 (Toruń Południe). Jest on najszybciej rozwijającym się gospodarczo miejscem w Toruniu, na jego terenie zlokalizowanych jest ok. 50 firm, w tym otwarte w 2013 r. jedno z największych i najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w Polsce – Exea Data Center, oraz uruchomiony w 2014 r. inkubator dla firm z branży internetu i nowych technologii Exea Smart Space.

25 lutego 2017 r. z panią prezes Ewą Rybińską spotkał się prezydent Torunia Michał Zaleski, który w podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczył jej kwiaty, list gratulacyjny i pamiątkowy upominek – anioła.

Od lewej: Ewa Rybińska, Michał Zaleski, Ewa Kossakowska

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*