Jordanki w prestiżowym plebiscycie

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki walczy o tytuł najlepszego budynku 2017 roku w kategorii „Obiekt kultury” w plebiscycie Arch Daily – największego portalu o współczesnej architekturze. O przyznaniu tego tytułu zadecydują internauci.

Toruńska sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa znalazła się na długiej liście nominowanych do tytułu najlepszego budynku 2017.

Zachęcamy do oddawania swoich głosów na Jordanki. Aby to zrobić, należy wejść na stronę http://boty.archdaily.com/us/2017. Następnie z listy po lewej stronie trzeba wybrać zakładkę „Cultural Architecture”. Kolejnym krokiem jest znalezienie budynku z pomocą wyszukiwarki, wpisując w okienko „Firm” – Fernando Menis – czyli imię i nazwisko autora projektu. Otwiera się wówczas końcowa strona, na której można oddać głos na CKK Jordanki. Tu wystarczy kliknąć w niebieski przycisk „Nominate this project”. Oddawać głos można tylko raz i nie później niż do 30 stycznia do godz. 9:00. Następnie pięć projektów z największą liczbą głosów będzie przejdzie do kolejnego etapu głosowania, również internetowego. Zwycięzców poznamy 7 lutego.

Arch Daily jest najpoczytniejszym portalem internetowym o architekturze. Codziennie jest czytany przez 500,000 użytkowników z całego świata. Serwisy portalu są prowadzone po angielsku, hiszpańsku, portugalsku i chińsku.

Centrum Kulturalno-Kongresowe może się pochwalić już wieloma wyróżnieniami:

  • Nagroda w kategorii „Najlepszy projekt kulturalny” World Architecture Festival w Barcelonie,
  • Nagroda Roku 2015 SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało CKK Jordanki nagrodę w kategorii „obiekt użyteczności publicznej – obiekt kultury”,
  • Nagroda Bryła Roku 2015 w kategorii wybór jury,
  • Wyróżnienie w kategorii w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” w konkursie Modernizacja Roku 2015,
  • Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się na liście 6 najlepszych projektów w ramach zestawienia World Architecture News Award 2016 w kategorii „beton w architekturze”,
  • Finalista w konkursie „7 Cudów Polski” w konkursie organizowanym przez National Geographic Traveler Poland,
  • Nominacja do konkursu World Architecture Festival 2016.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*