Toruńskie forum NGO

Toruńskie forum NGO

Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pozarządówki znów spotkają się na żywo, w salach Dworu Artusa, 24 listopada 2022 r., od godziny 10:00.

Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie wybór reprezentantów sektora pozarządowego do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną trzyletnią kadencję 2023-2025. Rada, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym powoływanym przez Prezydenta Torunia, składa się z 18 osób, w tym połowę jej składu stanowią właśnie reprezentanci toruńskiego sektora pozarządowego. Do wyborów zgłosiło się czternastu kandydatów (zobacz wykaz kandydatów >>>) – uczestnicy forum, w głosowaniu, wybiorą dziewięciu spośród nich.

W programie merytorycznym spotkania znajdują się bloki warsztatowe dotyczące funkcjonowania organizacji: „Jak być organizacją uczącą się? Kompetencje przyszłości NGO” oraz wolontariatu: „Wolontariat w NGO – jak organizować i angażować wolontariuszy”. Organizacje będą także mogły zapoznać się z wnioskami wynikającymi z badania „Czego mieszkańcy czekują od NGO?”. W mini sesji plakatowej zawarto informacje o aktualnie dostępnych konkursach dotacyjnych dla pozarządówek (przejdź do informacji o konkursach dla ngo >>>). Równolegle będzie działać Kawiarenka Obywatelska Seniorów.

Forum organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Centrum Usług Społecznych, wspólnie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Partnerzy merytoryczni:

  • Fundacja Archipelag Inicjatyw – Kamienica Inicjatyw
  • Fundacja Studio M6
  • Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki
  • Rada Seniorów Miasta Torunia

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*