Otwarcie hali sportowej w Gronowie

Otwarcie hali sportowej w Gronowie

Hala sportowa, hala na maszyny rolnicze i pracownia agrotroniki – o te obiekty wzbogacił się Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 23 stycznia 2023 r., a udział w nim wzięli parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele samorządu, jednostek edukacyjnych. Miasto Toruń reprezentował prezydent Michał Zaleski.

– Dziś dzielimy radość z uczniami, nauczycielami, pracownikami, z całą szkolną społecznością. Niechże te nowe szkolne obiekty dobrze wam służą. Pamiętać też należy, iż tak okazały obiekt sportowy wzbogaca nie tylko powiatową, lecz także regionalną bazę sportową. Jestem pewny, że z tej hali korzystać będą kluby sportowe i mieszkańcymówił starosta Marek Olszewski, gospodarz wydarzenia.

To największe inwestycje realizowane na tę skalę w całej niemal 80-letniej historii gronowskiej placówki. Dzięki zapleczu sportowemu szkoła, dla której organem prowadzącym jest Powiat Toruński, będzie służyć młodzieży szkolnej oraz mieszkańcom powiatu. W budynku hali znajduje się sala sportowa o powierzchni ponad 1150 metrów kwadratowych z widownią na 250 osób. Są tam podstawowe pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. W obiekcie znalazło się także miejsce na zaplecze sanitarno-szatniowe oraz siłownię i salę fitness, które są w trakcie wyposażania.

Całkowita wartość inwestycji to 13 304 698,43 zł, z czego środki własne Powiatu Toruńskiego – 4 906 418,45 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 4 665 179,98 zł, środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 2 733 100 zł i z Województwa Kujawsko-Pomorskiego – 1 000 000 zł.

Hala maszyn oraz pracownia agrotroniki wraz z nowoczesnymi maszynami rolniczymi to także wspólne finansowanie z budżetu rządowego, wojewódzkiego i powiatowego. Hala maszyn, która kosztowała 2 792 tyś. zł została w całości sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pracownia agrotroniki wraz z wyposażeniem to koszt 3 200 tyś.zł, z czego 85%  kwoty to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie te trzy zadania inwestycyjne to ponad 19 300 tyś.zł.

Fot. Aleksander Urbański (budynek hali), Andrzej Horniak (wydarzenie)

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*