Rusza rozbudowa szpitala na Bielanach

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu doczekał się rozbudowy. Wykonawca ruszy z pracami jeszcze w tym roku.

Modernizacja szpitala na Bielanach rozpocznie się jeszcze tej jesieni. Kredytu na ten cel w wysokości 238 milionów złotych udzielił samorządowi województwa Europejski Bank Inwestycyjny.

Rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego obejmie dobudowanie nowych skrzydeł do istniejącego gmachu głównego, który również zostanie poddany gruntownemu remontowi. Wzniesione zostaną pawilony dla szpitala zakaźnego i pięciu oddziałów psychiatrycznych, oraz część administracyjna, w której znajdzie się szpitalna apteka. Na terenie szpitala pojawi się też trzykondygnacyjny parking.

Gmach główny lecznicy pomieści m.in. oddział ratunkowy z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych), a na dachu lądowisko dla helikopterów. Po zakończeniu inwestycji w całym kompleksie będzie prawie tysiąc miejsc hospitalizacyjnych, w tym blisko dwieście psychiatrycznych i czterdzieści w segmencie zakaźnym.

Umowa z wykonawcą projektu, firmą Budimex, została podpisana we wtorek, 22 listopada. Prace potrwają 36 miesięcy i nie spowodują przerwy w funkcjonowaniu placówki leczniczej.

W projekcie przyszłorocznego budżetu Gminy Miasta Toruń zaplanowano wśród inwestycji drogowych budowę ulicy Długiej na odcinku od Szosy Chełmińskiej do Św. Józefa wraz z przebudową ulicy Hurynowicz, która to inwestycja ma zapewnić między innymi zmodernizowanie dojazdu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*