SGP: Woryna z dziką kartą

SGP: Woryna z dziką kartą

Kacper Woryna otrzymał „dziką kartę” na żużlowe zawody Grand Prix Polski w Toruniu zaplanowane na 1 października 2022 r.

Dla Woryny będzie to dopiero drugi występ w cyklu SGP i drugi, który będzie miał miejsce na Motoarenie. Zawodnik Włókniarza Częstochowa notuje niezwykle udany sezon. W PGE Ekstralidze jego średnia punktów na bieg wynosi 2,011, co daje mu 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. To wynik lepszy od sześciu stałych uczestników cyklu SGP 2022.

Żużlowiec urodzony w Rybniku wystartuje w cyklu Speedway Grand Prix po raz drugi. W 2016 roku – również w Toruniu – Polak pełnił rolę rezerwowego. 26-latek wyjechał wówczas na tor trzykrotnie, zastępując kontuzjowanego Jasona Doyle’a i zdobywając jeden punkt.

Speedway Grand Prix Polski w Toruniu – ostatnia runda w sezonie 2022 – odbędzie się w sobotę 1 października. Rezerwowymi w trakcie zawodów będą Krzysztof Lewandowski i Mateusz Affelt. 

Tytuł mistrza świata, już trzeci w karierze, na rundę przed końcem rywalizacji zapewnił już sobie Bartosz Zmarzlik. Na Motoarenie – oprócz Woryny oraz Zmarzlika – w roli stałych uczestników cyklu wystąpią również Patryk Dudek, Maciej Janowski i Paweł Przedpełski.

Bilety do nabycia na stronie.

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*