Podwórka starówki wypiękniały

Trzy kolejne podwórka na toruńskiej starówce wypiękniały. Wszystko dzięki miejskiemu programowi „Moje podwórko”. Do końca 2016 r. skorzysta z niego łącznie siedem obiektów.

W 2016 r. o współfinansowanie nakładów w dwóch naborach ubiegało się siedem wspólnot mieszkaniowych: Warszawska 2, Rynek Nowomiejski 9, Małe Garbary 23, Poniatowskiego 5, Królowej Jadwigi 20, Piastowska 3 i Apartamenty Książęce Poniatowskiego 3, a przyznane im w ramach programu dofinansowanie wyniosło 39 tys. zł.

Trzy z podwórek są już gotowe. Pozostałe wspólnoty mieszkaniowe zakończą prace do końca listopada.

Zakres prac obejmował:

  • na Królowej Jadwigi 20 – remont muru z cegły, montaż daszków osłonowych, zagospodarowanie, postawienie ławki i stojaków rowerowych, wykonanie zabudowy śmietnikowej z pergoli, uzupełnienie ziemi wraz z nasadzeniami w istniejących miejscach
  • na Rynku Nowomiejskim 9  – montaż ławeczki, stolika oraz donic, wykonanie nasadzeń
  • na Warszawskiej 2 – bsadzenie bluszczem pergoli osłaniającej pojemniki na odpady, ustawienie donic, wykonanie wrót (zabudowy) boksu śmietnikowego.

Warto przypomnieć, że współfinansowaniem mogą być objęte w szczególności nakłady związane z:

a) placami zabaw dla dzieci, tworzącymi układ urządzeń (huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i inne) trwale związany z gruntem i związane z nim specjalistyczne nawierzchnie,

b) zorganizowanymi zespołami zieleni, z trwałymi elementami małej architektury i nasadzeniami wieloletnimi,

c) miejscami wypoczynku i rekreacji, tj. układami małej architektury, trwale związanymi z gruntem wraz z trwałymi urządzeniami rekreacyjnymi i związane z nimi utwardzenia terenu,

d) wydzielonymi zespołami łączonymi, obejmującymi co najmniej jeden element urządzeń wymienionych w punkcie a) i co najmniej jeden z elementów  wymienionych w punktach b) lub c).

Program realizuje Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

 

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*