„Bądźmy bliżej” – warsztaty dla dzieci

„Bądźmy bliżej” – warsztaty dla dzieci

„Bądźmy bliżej” – pod tym hasłem odbyło się wydarzenie w Muzeum Etnograficznym mające na celu przybliżenie świata emocji.
Wydarzenie odbyło się 19 listopada 2023 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Jego organizatorem było Toruńskie Centrum Uslug Społecznych.

Do Muzeum Etnograficznego przyszły całe rodziny, by wspólnie poprzez zabawę poszerzać wiedzę o emocjach. Na najmłodszych torunian czekał szereg niespodzianek, jak szczudlarze, rozwiązywanie Max Krzyżówki, quizu na temat praw dziecka, zabawy budujące pewność siebie i integrujące rodziców z dziećmi, poczęstunek. Nie zabrakło koncertu – wystąpiła Toruńska Orkiestra Symfoniczna w programie pt. „Walt Disney dzieciom” prezentującym utwory z takich filmów, jak „Herkules”, „Zaplątani”, „Piękna i Bestia”, „Mała Syrenka”, „Toy Story”, „Kraina Lodu” czy „Król Lew”. Podczas wydarzenia maskotki Disneya prowadziły uczestników do stworzonej specjalnie Krainy Emocji, gdzie podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się, jak sobie radzić ze złością, strachem, smutkiem oraz jak wyrażać radość i zadowolenie.

Fot. Agnieszka Bielecka

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*