Wilfredo Leon MVP Mistrzostw Europy

Wilfredo Leon MVP Mistrzostw Europy

Polscy siatkarze sięgnęli wczoraj (16.09.2023 r.) po złoto na Mistrzostwach Europy. Z kolei tytuł najbardziej wartościowego zawodnikia (MVP) turnieju trafił do związanego w Toruniem Wilfredo Leona.

Wilfredo Leon to kubańsko-polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego. W reprezentacji Polski występuje od 2019 roku. Od 2021 roku jest współwłaścicielem klubu Anioły Toruń.

Nagroda MVP dla Wilfredo Leona była jedyną indywidualną nagrodą przyznaną po finale Mistrzostw Europy, w którym Polska pokonała Włochy 3:0.

fot. CEV.eu

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*