Sobota z MPO

Sobota z MPO

Pięć tematycznych stanowisk, edukacja, zabawa i duże pojazdy, do których na co dzień wsiadają doświadczeni pracownicy MPO. Tak wyglądało sobota (16.09.2023 r.) z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, które na Rynku Nowomiejskim zorganizowało specjalną akcję towarzyszącą tegorocznemu sprzątaniu świata.

Swoje stanowiska edukacyjne wystawiły: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z Nadleśnictwem Dobrzejewice, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, toruńska Pracownia 22 oraz Leroy Merlin. Dwa pierwsze stoiska prowadziły edukację ekologiczną. Można było zakręcić kołami fortuny, wypełnić ciekawe karty pracy, pokolorować specjalnie na tę okazję zaprojektowaną torbę wielokrotnego użytku czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance o tematyce ekologicznej.

Na stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej można było dowiedzieć się więcej na temat prawidłowego postępowania z odpadami, funkcjonowania systemu odpadowego w naszym mieście oraz roli nas, mieszkańców w całym cyklu „życia” odpadów.

Natomiast na stoisku Pracowni 22 artyści przeprowadzili warsztaty upcyclingowe, polegające na nauce tworzenia obrazów z odpadów, zainspirowanych panoramą Torunia oraz wizerunkiem kuli ziemskiej.

Z kolei Leroy Merlin na stoisku „Dzieciaki sadzeniaki” zaproponował najmłodszym naukę sadzenia kwitnących kwiatów oraz ich pielęgnacji.

Dodatkowo w ramach akcji mieszkańcy mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz leki i baterie.

Był też czas na wspólną grę. Jak co roku odbył się konkurs wiedzy dla dorosłych, a dzieci zagrały w grę planszową w rozmiarze XXL.

Dużą atrakcją, szczególnie wśród najmłodszych torunian, były pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. Dzieci mogły dotknąć, zasiąść w kabinach pojazdów, a nawet uruchomić sygnały świetlne lub dźwiękowe, ponieważ spółka zaprezentowała specjalistyczny sprzęt, który każdego dnia przemierza ulice Torunia odbierając odpady od mieszkańców, oczyszczając ulice z piasku, śniegu, czy błota.

Wydarzenie zostało realizowane na zlecenie Gminy Miasta Toruń.

fot. Paula Gałązka


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*