Mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia świętowali

Mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia świętowali

Już po raz szósty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 17 września 2023 r.

To już tradycja, że w połowie września odbywa się Święto Chełmińskiego Przedmieścia. Nie inaczej było w tym roku. Mieszkańcy najpierw spotkali się na jodze w Centrum Aktywności Lokalnej „Willa z pasją” oraz spacerze Nordic Walking szlakiem Chełminonki, a następnie w Parku obok Toruńskich Wodociągów, gdzie odbył się festyn. Na mieszkańców w każdym wieku czekała masa atrakcji. Było zwiedzanie zabytkowej Wieży Ciśnień i oglądanie wystawy opowiadającej historię Chełmionki i jej mieszkańców. Nie zabrakło konkursów z upominkami, koncertów, animacji dla najmłodszych, warsztatów czy też pokazu pierwszej pomocy. 

fot. Agnieszka Bielecka


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*