Apator Toruń górą

Apator Toruń górą

W pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi KS Apator Toruń wygrał z Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie, które zakończyło się wynikiem 50:40, odbyło się 17 września 2023 roku na Motoarenie Toruń.

Mecz od początku był bardzo emocjonujący. Po pierwszej serii startów prowadzili goście z Częstochowy, ale toruński zespół bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Od 5. biegu sukcesywnie zwiększali swoją przewagę, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 50:40. 

To nie koniec zmagań o brąz. Już 23 września Apator Toruń rozegra mecz rewanżowy w Częstochowie. Początek spotkania o 19:15.

fot. Sławomir Kowalski

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*