Rzuć palenie

Rzuć palenie

Bezpłatne konsultacje, rozmowy motywujące i materiały – tak wyglądać będzie w Toruniu akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Start w czwartek, 17 listopada 2016 r., godz. 9:00.

Badania nie pozostawiają żadnych wątpliwości, wymuszony kontakt z dymem tytoniowym zagraża zdrowiu i życiu wywołując nowotwory, choroby układu oddechowego i układu krążenia u dzieci i u dorosłych.

– Nie istnieje bezpieczny poziom wdychania dymu tytoniowego mówi dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia Izabela Miłoszewska. – Tytoń jest główną, możliwą do wyeliminowania przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu zapraszamy mieszkańców Torunia do skorzystania, 17 listopada 2016 r., z oferty profilaktycznej przygotowanej przez Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu (TPPU) i Młodzieżowych Liderów TPPU.

W ramach akcji mieszkańcy Torunia w godzinach od 9:00-17:00 będą mogli skorzystać z nieodpłatnych konsultacji w PORADNI POMOCY PALĄCYM w Siedzibie Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom (ul. Jęczmienna 10/7, 3 piętro) m.in. z:

  •     specjalistycznych konsultacji dla osób chcących rzucić palenie prowadzonych przez Specjalistę Terapii Uzależnień,
  •     pomiaru ciśnienia krwi,
  •     pomiaru stężenia tlenku węgla w płucach palaczy (aparatem Smoke Check),
  •     materiałów informacyjno-edukacyjnych

Grupy Młodzieżowych Liderów na ulicach toruńskiej starówki będą prowadzić z mieszkańcami rozmowy motywujące do rzucenia palenia i zachęcać do skorzystania z porad specjalistów dyżurujących w Poradni Pomocy Palącym oraz kolportować materiały informacyjno-edukacyjne.

Ponadto Młodzieżowi Liderzy w godzinach od 9:00-14:00 będą dyżurowali w PUNKTACH INFORMACYJNYCH w szkołach: I i III LO oraz w Zespole Szkół Technicznych, gdzie będą kolportowali materiały profilaktyczne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu oraz udostępniali adresy specjalistycznej pomocy.

Miejsce akcji: siedziba TPPU (ul. Jęczmienna 10/7, 3 piętro), Rynek Nowomiejski oraz I LO, III LO i Zespół Szkół Technicznych, w godzinach 9:00-17:00

Działania dofinansowane są ze środków Gminy Miasta Toruń.

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*