Katie Melua w Toruniu

Katie Melua, brytyjska wokalistka urodzona w Gruzji, 14 listopada 2016 r. wystąpiła w Toruniu. Jej koncert w Arenie Toruń zgromadził kilkutysięczną publiczność.

Na scenie muzycznej pojawiła się w 2003 r. Światową popularność przyniosła jej wydana w 2005 r. druga płyta długogrająca zatytułowana „Piece by Piece”, szczególnie promujący ją utwór „Nine Million Bicycles”, który trafił na szczyty list przebojów i został uznany m.in. przez czytelników magazynu Watch and Listen za największy przebój w historii muzyki.

Ten i inne znane utwory zabrzmiały podczas poniedziałkowego wieczoru w Arenie Toruń, gdzie artystka wystąpiła z towarzyszeniem żeński chóru gruzińskiego Gori. Pierwszą część koncertu wypełniły melancholijne kompozycje z nowej, siódmej już płyty Katie „In Winter”. W drugiej części publiczność miała okazję posłuchać największych hitów artystki, cenionej za piękny, ciepły głos i liryczne teksty swoich kompozycji.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w ramach tegorocznego Forte Artus Festival, było Centrum Kultury Dwór Artusa.

Katie Melua na Forte Artus Festival

Zdjęcie z galerii Katie Melua na Forte Artus Festival

Zdjęcie z galerii Katie Melua na Forte Artus Festival

Zdjęcie z galerii Katie Melua na Forte Artus Festival

Zdjęcie z galerii Katie Melua na Forte Artus Festival

Zdjęcie z galerii Katie Melua na Forte Artus Festival

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*