Stan powietrza w Toruniu

14 lutego poziom pyłu zawieszonego PM10 przekroczył wartość 50 mikrogramów na metr sześcienny.
         
W związku z niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi (mała prędkość wiatru, niska temperatura powietrza, brak opadów) oraz z sezonem grzewczym (wzmożona emisja zanieczyszczeń z sektora bytowo- komunalnego), w dniu 14 lutego br. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zarejestrował na stacjach pomiarowych monitoringu powietrza podwyższone stężenia zanieczyszczeń. 

W Grudziądzu na stacji pomiarowej przy ul. Piłsudskiego 51 odnotowano przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10, określonego jako stężenie 24-godzinne 200 µg/m3. Ponadto wystąpiło przekroczenie wartości 50 µg/m3 przez stężenia 24-godzinne pyłu zawieszonego PM10 na wszystkich stanowiskach automatycznych w województwie kujawsko-pomorskim, tzn. w Bydgoszczy, w Toruniu, Włocławku oraz w Inowrocławiu.


Prognozy pogody na kolejne dni wskazują, że jakość powietrza powinna poprawić się dopiero w nocy z czwartku na piątek (16/17 lutego), gdy nastąpi spadek ciśnienia atmosferycznego, pojawią się opady deszczu, wzrośnie prędkość wiatru, a temperatura powietrza będzie utrzymywała się na poziomie powyżej 0°C.

Stan powietrza w Toruniu oraz w całym województwie kujawsko-pomorskim można sprawdzać na stronach: www.wios.bydgoszcz.pl oraz www.powietrze.gios.gov.pl
 
 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*