Wycinka na Łódzkiej

15 listopada 2016 r. rusza wycinka drzew na ul. Łódzkiej. To część przygotowań pod modernizację tej ruchliwej drogi. Wykonawca organizuje także zaplecze budowy i przygotowuje się do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. W związku z tymi pracami mogą występować jedynie lokalne przewężenia.

W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi krajowej nr 91 o długości około 2,4 km od ul. Lipnowskiej do ul. Zdrojowej. Na odcinku od ul. Lipnowskiej do Włocławskiej powstanie układ dwujezdniowy, na wysokości ulicy Włocławskiej powstanie 3-wlotowe rondo.  Na dalszym odcinku, od Włocławskiej do ul. Zdrojowej, planowana jest przebudowa istniejącej jezdni. Na całym odcinku powstanie infrastruktura dla rowerzystów i pieszych. W ramach inwestycji, nad torami kolejowymi linii Kutno-Piła,  powstanie także nowy wiadukt, dostosowany do nowego układu drogowego.

Ponadto na całym odcinku przewiduje się przebudowę zjazdów w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania drogi, przebudowę zatok autobusowych, wycinkę drzew kolidujących z rozbudową, organizację ruchu (oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia BRD), przebudowę kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną oraz elementy ITS.

Termin zakończenia prac to 21.10.2018 r.

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*