Rocznicowe przejażdżki w klimacie retro

Rocznicowe przejażdżki w klimacie retro

Już niebawem ważny dzień w historii Torunia! 16 maja 1891 roku na ulicach naszego miasta pojawiły się pierwsze konne tramwaje. Ten dzień uważany jest za początek publicznego transportu miejskiego w grodzie Kopernika. Z okazji 133. rocznicy Miejski Zakład Komunikacji zaprasza na bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym. Odbędą się one 16 i 17 maja.

Turystyczny tramwaj MZK to prawdziwa perełka. Wyprodukowany w 1960 roku, przez lata woził pasażerów po Toruniu jako normalny tramwaj rozkładowy. W miarę napływu nowego taboru został wycofany z regularnej jazdy, jednak w 1993 roku przeszedł gruntowną modernizację i teraz kursuje jako nasza atrakcja – przy okazji rocznic i innych ważnych dla miasta i komunikacji miejskiej wydarzeń. Można go także wynajmować odpłatnie na przejażdżki, np. dla szkół, zakładów pracy, na imprezy okolicznościowe, eventy reklamowe. Kilka lat temu odbył się w nim nawet ślub! Turystyczny tramwaj można także ozdobić reklamą swojej firmy i w niecodzienny, niekonwencjonalny sposób zarekomendować swoje usługi, wyroby itp.

Bezpłatne kursy zabytkowym tramwajem z okazji 133. rocznicy toruńskiej komunikacji odbędą się w dniach 16 i 17 maja 2024 r. w godzinach popołudniowych. Trasa będzie wiodła od pętli Uniwersytet do al. Solidarności przez Bydgoskie Przedmieście.

Przejażdżki będą bezpłatne, jednak z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów liczba miejsc jest ograniczona!

To nie koniec atrakcji. Jako że w tym roku przypada także 100. rocznica uruchomienia w naszym mieście komunikacji autobusowej, od 17 maja w Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej 16 będzie można zwiedzać wystawę „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”. Więcej o wystawie wkrótce.

W sprawie wynajmu turystycznego tramwaju prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta: ul. Legionów 220 (na terenie zajezdni autobusowej), poniedziałek – piątek w godz. 8.00-16.00, tel. 56 612 18 07, 56 612 18 09, 783 898 988; e-mail: bok@mzk-torun.pl

Rozkład jazdy tramwaju turystycznego na 16 i 17 maja br. do pobrania poniżej:

  • Rozkład jazdy tramwaju turystycznego

 

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*