Tu są moje Czerniewice!

Tu są moje Czerniewice!

Na placu przy kościele pw. Matki Bożej łaskawej odbył się XXIV Festyn Parafialny w Czerniewicach. 

Organizowany nieprzerwanie, corocznie od 2001 r. festyn, jest najważniejszym wydarzeniem społecznym w ciągu roku na toruńskich Czerniewicach. Skupia on zainteresowanie i zapewnia udział wszystkich zainteresowanych mieszkańców osiedla, łączy pokolenia, integruje dzieci, młodzież i seniorów. Od kilku lat realizowany jest po przegłosowaniu przez lokalną społeczność w ramach projektu: Budżet Obywatelski Mieszkańców Torunia przez Gminę Miasta Toruń. W tym roku – podobnie jak w roku minionym – realizacja festynu połączona była z obchodami odpustu głównej patronki parafii: Matki Bożej Łaskawej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent Torunia Paweł Gulewski oraz toruńscy radni Piotr Drążek i Michał Jakubaszek.

W programie festynu znalazły liczne atrakcje dla uczestników w każdym wieku m.in. występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kujawia z Klubu Logistyk przy I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy, koncerty, animacje, loterię fantową i zabawy dla najmłodszych. Tradycyjnie nie zabrakło pysznego, loakalnego jedzenia. 

fot. Wojtek Szabelski


Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*