Siatkarska feta Aniołów

Siatkarska feta Aniołów

Kompletem zwycięstw zakończyli siatkarze CUK Anioły Toruń turniej finałowy o awans do Tauron 1. Ligi. Po meczu odbyła się dekoracja zwycięzców i feta z toruńskimi kibicami.

Meczem z CM Soleus KS Rudziniec torunianie kończyli rozgrywki w turnieju finałowym. Obie ekipy wygrały swoje piątkowe i sobotnie spotkania, a tym samym miały już przed meczem zapewniony awans do Tauron 1.Ligi.

Spotkanie ponownie odbywało się przy ogłuszającym dopingu toruńskich fanów. Ostatni mecz nie przyniósł już tak dużych emocji, jak poprzednie spotkania naszej drużyny. Zespół z Rudzińca ani przez moment nie był w stanie nawiązać walki. CUK Anioły wygrały pewnie, zwyciężając w kolejnych setach do 19, 20 i 15. Po ostatnim punkcie hala Zespołu Szkół nr 28 eksplodowała z radości. Rozpoczęło się świętowanie upragnionego sukcesu wspólnie z kibicami. Okolicznościowe puchary obydwu zespołom wręczył prezydent Torunia Paweł Gulewski.

To ogromny sukces toruńskiej drużyny, która awans do Tauron. 1 Ligi wywalczyła już w 3 sezonie w swojej historii. W czasie fety nie zbrakło oczywiście największej gwiazdy całego toruńskiego projektu, reprezentanta Polski Wilfredo Leona. Świętujący zawodnicy zgodnie podkreślali że 1. Liga to tylko meta tymczasowa, a prawdziwym celem jest wprowadzenie Torunia do siatkarskiej Plus Ligi.

 

Fot. Sławomir Kowalski


 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*