Zgłoś projekt do Programu rewitalizacji

W dniach od 13 marca do 14 kwietnia 2017 r. będzie trwał nabór propozycji projektów do Programu Rewitalizacji Torunia do roku 2023. Zapraszamy do składania propozycji.

Zgłaszane projekty mogą być realizowane na trzech obszarach: Bydgoskim Przedmieściu, Podgórzu i Starym Mieście. Wnioskodawcy, których projekty zostaną wpisane do toruńskiego programu rewitalizacji będą mogli starać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Głównym celem podejmowanych działań powinno być podniesienie jakości życia mieszkańców obszaru objętego procesem rewitalizacji poprzez minimalizowanie negatywnych zjawisk społecznych oraz poprawę m.in. stanu przestrzeni, środowiska oraz infrastruktury.

Nabór projektów jest skierowany do podmiotów, które chcą realizować zarówno projekty infrastrukturalne, jak i społeczne.

Podstawowym dokumentem określającym zasady naboru jest Regulamin naboru propozycji projektów. Aby zgłosić propozycję projektu, należy uzupełnić formularz fiszki projektowej, a następnie dostarczyć ją do Urzędu Miasta Torunia, do Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego lub Biura Toruńskiego Centrum Miasta lub do jednego z Punktów Informacyjnych urzędu.

Dokumenty związane z naborem znajdą się w punktach składania fiszek oraz dostępne są do pobrania pod ogłoszeniem o naborze i pod adresami: www.rewitalizacja.torun.pl, www.orbitorun.pl, www.konsultacje.torun.pl.

Wszystkich, którzy aktywnie chcieliby się włączyć w rewitalizację i zgłosić propozycję projektu, zapraszamy na spotkanie informacyjne do Dworu Artusa, które odbędzie się 14 marca (wtorek) o godz. 18:00.

Zbiór dokumentów do pobrania

 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*