„Belg” w szkole

W najbliższy poniedziałek 13 marca 2017 roku uczniów ze SP nr 11 odwiedzi owczarek belgijski o imieniu Luna.

Pies wraz ze swoją przewodniczką, młodszą specjalistką Sylwią Dobrzalską ze Straży Miejskiej w Toruniu, będzie pomagał strażnikom ds. profilaktyki podczas realizacji autorskiego programu edukacyjno-profilaktycznego pod nazwą „Pies, przyjaciel czy wróg”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak zachować się w przypadku kontaktu z agresywnym psem oraz jakie są obowiązki każdego właściciela czworonoga.

Zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Gagarina w Toruniu w godz. 9.50-12.30. Będą częścią większego cyklu, w ramach którego funkcjonariusze będą odwiedzali toruńskie szkoły i przedszkola od marca do maja. 

Więcej informacji

Informacje o Toruniu

Toruń to miasto, które należy do elitarnej grupy miejsc, wyróżnionych wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miejsce gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa. Pierniki to kolejny z symboli miasta. Jak powiada staropolskie przysłowie: ”gdańska gorzałka, toruński piernik, krakowska panna, warszawski trzewik - najlepsze rzeczy w Polsce". Dlatego będąc tu trzeba ich koniecznie spróbować. By poznać piernikową tradycję warto odwiedzić dwa miejsca: wystawę „Świat toruńskiego piernika” prezentowaną w Domu Kopernika oraz Żywe Muzeum Piernika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*